تبلیغات
آموزش و تدریس خصوصی زبان انگلیسی - یادگیری زبان دوم

یادگیری زبان دوم

تاریخ:شنبه 15 خرداد 1395-02:45 ب.ظ

 

بسیاری از افراد فارسی زبان، برای یادگیری زبان جدید به سراغ انگلیسی می روند و عده ای دیگر هم زبان های دیگری مثل فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی و .... را انتخاب می نمایند. علت بیشتر بودن مخاطبان انگلیسی این است که کاربرد زیادی در سطح بین المللی برای ارتباطات و مکاتبات دارد و تقریبا می توان گفت که شما با دانستن آن می توانید در هر نقطه از جهان نیازهای ارتباطی خود را بر طرف سازید.  سوال مشترک بین همه ی ما این است که یادگیری زبان های مختلف سخت است یا آسان ؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت بسیار اهمیت دارد که زبان مادری شما چیست، زیرا  این موضوع که تاکنون از طریق آن با چه اصوات و آواهایی آشنا شده اید و اصول دستور زبان آن چگونه بوده است، مهم می باشد. قطعا یادگیری زبان فرانسوی برای یک فردی که در کشور انگلستان متولد شده و از کودکی به زبان انگلیسی سخن گفته است، آسانتر خواهد بود نسبت به شخصی که در کشور چین متولد شده است؛ زیرا زبان های اروپایی اشتراکات زیادی با لاتین دارند و از لحاظ دستور زبان و گرامر، نوشتار، اصوات و تلفظ می توانند با یکدیگر اشتراکاتی داشته باشند. زبان مادری شما موثر ترین عامل در یادگیری زبان دوم می باشد.

برای ما فارسی زبانان همیشه آموختن زبان چینی سخت بوده است؛ زیرا به طور کل از لحاظ سیستم نوشتاری و آوایی متفاوت و عجیب می باشد. علاوه بر این، مطابق با تحقیقات انجام شده آموختن عربی، لهستانی، روسی، ژاپنی نیز در نظر مردم سخت می باشد. هر چند آموختن آن دسته از زبان هایی که اشتراکات زیادی با زبان مادری شما داشته باشند بسیار بسیار آسان تر خواهد بود، اما هیچ مانعی برای یادگیری زبان وجود ندارد و علاقه و پشتکار قوی ترین ابزار برای آموزش است؛ بنابراین سختی یا اسانی هر زبانی برای اشخاص مختلف متفاوت بوده؛ زیرا افراد از پشتکار هوش ، استعداد ذاتی، حافظه و مهارت شنوایی یکسانی برخوردار نیستند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات()